Praca i życie prywatne

Myślę, że bezpowrotnie mijają czasy gdy dla pracownika ważniejsza była firma niż życie prywatne. Jeszcze niektóre korporacje próbują utrzymać ten przestarzały model relacji ale są skazane na porażkę w tym zakresie. Czasy dyktatu pracy bezpowrotnie (mam nadzieję) przeminęły. Wielu dzisiaj dostrzega, że pracownik (przedsiębiorca też :D), który ma czas dla siebie, dla swojej rodziny, na realizację swoich pasji jest po prostu lepszym, kreatywniejszym i wydajniejszym w pracy zawodowej.

Czytaj dalej

Zakończenie bloga na WP

Kwiecień był ostatnim miesiącem, kiedy prowadziłem bloga na WordPress-ie. Muszę przyznać, że było to ciekawe doświadczenie. WordPress jest niesamowitym kombajnem z ogromną liczbę wtyczek, dzięki którym można z niego zrobić dowolne narzędzie internetowe.
Niestety każda wtyczka to inny wszechświat ..., nie gwarantuje, że po jej wgraniu strona będzie poprawnie działała lub będzie działała w ogóle. Tak też się stało w kwietniu i przyznam, ze nie mam ochoty już kolejny raz przywracać WP do życia (jednak go przywróciłem :D - ale już nie będzie nowych wpisów). Wracam do mojego ulubionego skryptu, który mnie jeszcze nigdy nie zawiódł a ... kilkadziesiąt stron na nim chodzi :D

Czytaj dalej