10 powodów aby korzystać z SMS-ów w biznesie

Wiadomości SMS pozwalają zwiekszyć potencjał Twojej firmy. Poznaj 10 powodów, dla których musisz skorzystać z SMS w swojej firmie.

1. Większość osób wychodzi z domu mając przy sobie: kluczyki, torebkę/teczkę a w niej ... telefon komórkowy. SMS dociera do klientów bez względu na to gdzie oni się znajdują. SMS pozwala na personalizację, rozmowę twarzą w twarz.

2. Czas. Odpowiedź rynku na wysłane SMS-y jest natychmiastowa. Szybko przygotujesz kampanie SMS, szybką ją wyślesz i szybko poznasz reakcję rynku. Nie musisz na nic czekać ... wszystko co trzeba zrobisz w kilka minut, osobiście

3. Oszczedności. Wysyłasz SMS tylko do klientów, których dane znasz i którzy wyrazili zgodę na kontakt z Tobą. Żaden SMS się nie zmarnuje.

4. Marketing SMS jest skuteczny! Poziom reakcji wynosi 20-70% (w zależności od produktu). Dla porównania: ultki, TV, radio i mailmarketing to średnio 1,5%.

5. Ponad 90% wiadomości SMS jest odczytane przez klientów w ciągu 3 minut od odebrania. Żadne inne medium reklamowe nie oferuje takiego wskaźnika, nawet się do niego nie przybliża. Wiadomości SMS angażują klienta w sposób, który powoduje, że oczekuje on oferty od Ciebie.

6. Jest to jedna z najtańszych form reklamy uwzgledniając wskaźnik odczytania przekazu.

7. SMS jest krótki a przekaz czytelny. Przedstawiasz tylko powód dla którego, ktoś ma się z Tobą skontaktować. Klient nie musi się zastanawiać co autor miał na myśli ... (PS. źle jest gdy tak się dzieje )

8. Skuteczność SMS jest łatwa do mierzenia. Każda inna forma reklamy wymaga zdecydowania wiecej czasu i zaangażowania finansowego aby poznać jej skuteczność.

9. Bardzo precyzyjna forma reklamy. SMS możesz wysłać do określonej grupy odbiorców. Możesz tworzyć listy odbiorców, dzięki temu generowac dodatkowe dochody.

10. SMS sugeruje nowość! Jest bardzo skuteczny wśród klientów otwartych na nowe technologie. Osoby takie mają poczucie zaangażowania w coś nowego, ekscytującego i dobrze reaguja na SMS. Jesteś postrzegany jako idący do przodu, wyprzedzający konkurencję.

Korzyści jakie daje zastosowanie SMS w marketingu prowadzą do wzrostu sprzedaży i rozwoju Twojej firmy.