logo AUX
×
praca zdalna i mobilna
rozwiązania dla małych firm

Tworzone z i pasją

✋ WeekPlan to gotowy plan tygodnia do prowadzenia Twojego biznesu. Zaplanuj działania, spotkania, sprawy. Panuj nad swoim czasem.
Kontroluj swój czas i priorytety..

Strona główna · organizacja · Jak pracować w domu z dziećmi?

Jak pracować w domu z dziećmi?

1.5 minuty czytania, dodany 28.02.2018r
Praca zdalna w domu z dziećmi
Generalnie praca zdalna w domu, w którym są małe dzieci nie jest zalecana. Małym dzieciom potrzebna jest dość duża doza uwagi i niewiele jest prac, które przy tej okazji można wykonać. Jednak spróbujmy 🙂

Podział czasu

Jeśli masz współmałżonka lub innego dorosłego domownika, spróbuj podzielić dzień pracy i obowiązki związane z opieką nad dziećmi. Podziel swoje dni, aby każdy miał udział w wykonywanej pracy oraz w opiece nad dziećmi.
Na przykład jedno z was może pracować czterogodzinnym blokiem rano, podczas gdy drugi opiekuje się dziećmi w tym czasie. Po południu zmień role. Chociaż nie jest to cały dzień pracy, to niektóre prace mogą na to pozwolić. W połączeniu z innymi kreatywnymi rozwiązaniami może się okazać, że możesz zrealizować pełny ośmiogodzinny dzień, ale nie zawsze tak się uda!
Spróbuj wykorzystać pomoc dziadków, wujków, ciotek - osób, które mają dużo czasu - aby przez telefon czytały bajki, opowiadały czy w inny sposób zajmowały dzieci.

Skorzystaj ze snu w ciągu dnia

Korzystaj z czasu kiedy dzieci śpią w ciągu dnia. To może zagwarantować ci solidny blok czasu, kiedy możesz pracować w ciszy i spokoju. Jeżeli praca nie wymaga określonych ram czasowych, możesz sam/a skorzystać z drzemki w ciągu dnia w czasie kiedy dzieci śpią. W nocy kiedy łatwiej o skupienie, szybciej wykonasz pracę.

Rozmawiaj w pracy o pracy domu

Opisz jaką masz sytuację w domu. Może się okazać, że otrzymasz nieco inne zlecenia niż w pierwotnym planie, właśnie ze względu na Twoją sytuację domową. Może się okazać, że ktoś inny w pracy ma podobną sytuację lub diametralnie inną - co może rzutować na organizację zleceń, pracy w domu.

Zaplanuj przerwy podczas pracy w domu

Czy ci się to podoba, czy nie, praca w domu z dziećmi oznacza, że ​​od czasu do czasu zostaniesz przymuszony przez dzieci do zrobienia przerwy🥳 . Zaplanuj, że podczas pracy w domu będą takie sytuacje.
Z drugiej strony ustal granice. Co prawda małe dzieci nie rozumieją, że musisz coś zrobić, ale próbuj ustalić granicę - z czasem dzieci to zaakceptują. Rób przerwy i baw się z dziećmi uczestnicząc np. w 5 minutowych walkach rycerzy lub 7 minutowym balu. Nagradzaj dzieci za to, że pozwoliły Ci pracować i były cicho 😉.
Warto korzystać z literatury związanej z pracą w domu, wychowywaniem dzieci - w internecie też sporo jest porad z "pierwszej linii frontu", często można wymienić się z drugą osobą doświadczeniami w tym zakresie.

komunikacja

Zwykła rozmowa telefoniczna czy mail już dawno przestały wystarczać. Masowy mail w trybie tekstowym czy telefonowanie na zimno jest passe. Nowe lub unowocześnione formy kontaktu zdecydowanie bardziej przyciągają uwagę użytkowników. Jednak potrzeba tak niewiele aby dobry i sprawdzony telefon wrócił do łask, a mail zachęcał do przeczytania.

marketing

Większość firm działających lokalnie prowadzi aktywne działania pro sprzedażowe, rzadko marketingowe. Wskutek czego mają duże szanse na rozminięcie się ich oferty lub sposobu działania z oczekiwaniami klientów. Zastosowanie naprawdę prostych rozwiązań ogranicza istotnie ten problem.

organizacja

Nowe i małe firmy rzadko prowadzą działania poprawiające organizację gdyż mają inne priorytety. Paradoksalnie błędy organizacyjne w początkowym etapie działalności zazwyczaj poważnie blokują długotrwały i płynny rozwój firmy na dalszym jej etapie. Warto od początku przenieść kluczowe działania do internetu.